Komentarze specjalistów

źródło: www.money.pl
2017.01.17
Od początku tego tygodnia uwagę inwestorów zwraca funt brytyjski. Wydarzeniem dzisiejszego dnia będzie wystąpienie premier Theresy May o godzinie 12:45 podczas którego powinniśmy poznać szczegóły dotyczące planu wychodzenia Wielkiej Brytanii ze strefy euro.
2017.01.17
Przebudzony strach o twardy Brexit oraz obawy o politykę protekcjonizmu prezydenta-elekta Trumpa wybijają się na czołowe tematy dla rynku, wzniecając awersję do ryzyka. Bezpieczne przystanie czują się mocne, rynek akcji czuję presję, a nagromadzone długie pozycje w USD czynią go podatnym na ucieczkę inwestorów.
2017.01.17
Początek nowego tygodnia na rynku PLN nie przyniósł większych emocji z uwagi na spodziewane, piątkowe decyzje agencji ratingowych. Bieżący tydzień handlu na PLN dyktowany będzie nastrojami na szerokim rynku i wydarzeniami mogącymi zmienić globalny układ risk off/risk on. Obecnie inwestorzy ciekają na dzisiejsze wystąpienie T. May, która wedle nieoficjalnym informacji, ma skierować procedurę wyjścia UK z UE w kierunku tzw. „twardego Brexit’u”.
2017.01.17
Dziś rano, przed godziną szóstą, eurodolar pozycjonuje się przy 1,0635-40. Widać więc, że choć nie idzie to gładko, to jednak gracze obniżający wartość dolara zaczynają mieć przewagę, zaś trend spadkowy (poprzez maksima z 2 - 4 listopada i 8 grudnia) został już chyba pogrzebany.
2017.01.16
Dużo więcej emocji budzą obecnie spekulacje ws. BREXIT-u.
2017.01.16
Zobacz, jak wygląda sytuacja na rynku forex.
2017.01.16
Interesująco wygląda jedynie zestawienie złotego z brytyjskim funtem.
2017.01.16
Na Zachodzie bez zmian, chciałoby się rzec. Eurodolar pozycjonuje się przy 1,06.
2017.01.13
Miesiąc miodowy po „zaślubinach” inwestorów z wizją prezydentury Trumpa dobiegł końca, a szara rzeczywistość przywołuje wątpliwości, czy pierwsze zauroczenie nie było fałszywe. Mijający tydzień to podróż USD po wyboistej drodze przy coraz większych rozterkach, co faktycznie przyniesie polityka Trumpa - szybszy rozwój USA, czy szereg międzynarodowych konfliktów handlowych?
2017.01.13
Dolar nadal nie ma zbytnio siły podnieść się po wyprzedaży zainicjowanej po konferencji Donalda Trumpa, jaka miała miejsce w środę wieczorem. Niemniej dynamika ruchu spadkowego wyhamowała i widać podejmowane próby nieznacznego odbicia. Diagram stóp zwrotu USD z pozostałymi walutami pokazuje jednak, że nie dają one nadmiernego efektu.
2017.01.13
Odbicie rentowności obligacji skarbowych USA na koniec czwartkowego handlu przyniosło ulgę dla dolara, ale stabilizacja wciąż jest oparta na kruchych podstawach. Punktem zwrotnym przed weekendem mogą być dane o sprzedaży detalicznej z USA, wobec których oczekiwania są wysokie.
2017.01.13
Po dłuższej fali umocnienia wczoraj doczekaliśmy się w końcu korekty i spadków na amerykańskiej walucie, było to pochodną ruchów na rynku długu, ostatnio obserwujemy wyraźny spadek rentowności. Natomiast dziś o poranku widać lekką korektą, w nocy wypowiadała się prezes Rezerwy Federalnej, Janet Yellen. Wieczorem aktualizacji ratingu Polski dokona agencja Fitch oraz Moody’s, możemy doczekać się dużej zmienności na złotym.
2017.01.13
Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku walutowym przyniosło ograniczenie odbicia PLN na bazie czynników lokalnych jak i wydarzeń z szerokiego rynku. Lokalnie inwestorzy czekają na wieczorne rewizje ratingu Polski przez Fitch oraz Moody’s. Zdecydowana większość inwestorów i obserwatorów nie zakłada zmiany zarówno oceny jak perspektywy.
2017.01.13
Szefowa Rezerwy Federalnej - Janet Yellen - trochę wczoraj pomogła w finale dnia dolarowi. Nie mówiła bezpośrednio o polityce pieniężnej, tym niemniej podczas sesji edukacyjnej z nauczycielami w Waszyngtonie powiedziała to i owo o gospodarce.
2017.01.12
Z ostatnich wypowiedzi przedstawicieli Rezerwy Federalnej wynika, że są oni skłonni podtrzymać scenariusz 3 podwyżek stóp procentowych w tym roku.
2017.01.12
Zobacz jak wygląda sytuacja na rynku walutowym.
2017.01.12
Wydarzeniem ostatnich kilkunastu godzin na rynku walutowym było pierwsze od czasów wyborów wystąpienie D. Trump’a.
2017.01.11
Komentarz analityka do sytuacji na rynku walutowym.
2017.01.11
Komentarz analityka do sytuacji na rynku walutowym.
2017.01.10
W przedpołudniowym raporcie zwracaliśmy uwagę na parę GBP/USD, która pokazała, że respektuje strefę wsparcia z października ub.r. Na dziennym wykresie zaczęła rysować się formacja młota, mogąca dawać pretekst do korekcyjnego odbicia.